Walking Dead: The Game

Walking Dead: The Game 1.6

Inwazja zombie inna niż wszystkie

Zalety

  • Podjęte decyzje wpływają na rozwój gry
  • Bardzo wciągająca fabuła
  • Gra trzyma w napięciu

Wady

  • Dość brutalna
  • Niedopracowane sterowanie

Doskonały
9

The Walking Dead to gra przygodowa na iPhone i iPad, która przeniesie Cię w świat opanowany przez zombie. Pomysł nie jest nowatorski, ale the Walking Dead zaskakuje niecodziennym podejściem do tematu. Zamiast koncentrować się wyłapywaniu i zabijaniu umarlaków, fabuła gry przede wszystkim skupia się historii osób, które uciekają przed inwazją żywych trupów.

W grze the Walking Dead wcielasz się w czarnoskórego bohatera o imieniu Lee. To nim będziesz przemierzał wyludnione miasta opanowane przez zombie. Co ciekawe, twoim najbliższym towarzyszem stanie się mała dziewczynka Clementine, którą weźmiesz pod swoją opiekę.

Oryginalność gry w dużej mierze polega na tym, że podejmowane przez Ciebie decyzje wpływają na dalszą część fabuły. Zamiast skupiać się na zombie, koncentrujesz się przede wszystkim na tym, jak działać.

Możesz sam wybrać to, co Twój bohater powie i zrobi wobec innych osób w grze. Decyzje są naprawdę trudne i trzeba się liczyć z tym, że poniesiesz ich konsekwencje, które mogą nawet pozbawić życia kogoś z Twojej drużyny.

Nic więc dziwnego, że the Walking Dead silnie działa na emocje i nie można o niej zapomnieć na wiele godzin po zakończeniu rozgrywki. Gra może spowodować silne rozterki natury moralnej nawet u najbardziej niewrażliwych graczy.

The Walking Dead to gra przygodowa, w której kluczowe są dialogi, kojarzenie faktów i wykorzystywanie znalezionych przedmiotów. Często przerywana jest filmikami podkręcającymi grozę. Gra nawiązuje do komiksu oraz serialu o tym samym tytule, jednak jej fabuła jest zupełnie dowolną adaptacją pierwowzoru.

The Walking Dead na iPhone i iPad to gra, która stała się jednym z hitów 2012 roku. Jeśli szukasz naprawdę wyjątkowej gry, którą zapamiętasz na długo, the Walking Dead to idealny wybór.

Walking Dead: The Game

Download

Walking Dead: The Game 1.6

Opinie użytkowników o Walking Dead: The Game

Sponsorowany×