ROBLOX Mobile

ROBLOX Mobile 2.207.62260

Stwórz swój własny, unikalny świat w darmowej grze w stylu Minecraft

Zalety

  • Ogrom świata i mnogośc opcji tworzenia
  • Mnóstwo różnorodnych gier z wieloma uczestnikami
  • Światy podzielone tematycznie
  • Gra jest darmowa!

Wady

  • Słaby tutorial
  • Brzydka grafika

Bardzo dobry
8

Roblox to darmowa, sandboxowa gra, w której gracz może budować własne światy i urządzać w nim gry według własnych reguł. W stworzonym uniwersum można ustalać własne prawa, a nawet specyficzną fizykę. Jeśli masz ochotę zabawić się w stwórcę, to Roblox w pewien sposób Ci to umożliwi!

Czym jest Roblox?

W Roblox możesz stworzyć swojego bohatera, dobierając dla niego odpowiedni wygląd. Następnie, możesz nim brać udział w grach stworzonych przez innych użytkowników, lub samemu wykreować własny świat i samemu ustalać w nim reguły gry. Do wyboru jest mnóstwo opcji - jeśli lubisz wyścigi, wybierz jedną z gier, w której można ścigać się samochodami z innymi. Jeśli jesteś fanem fantasy, to zagraj w symulację gier RPG i zmierz się z orkami. Masz ambicje inżynierskie? Stwórz w Roblox świat, gdzie inni gracze będą mogli przebywać i spędzać czas!

Największą zaletą Roblox jest duża dowolność w konstruowanym świecie. Teoretycznie gra stworzona jest dla dzieci. W praktyce śmiem wątpić, że przeciętny dwunastolatek jest w stanie ogarnąć ogrom świata i mnogość opcji w Roblox. Wiele wariantów w konstruowaniu świata sprawia, że trudno się na początku w tym połapać, a nie ułatwia tego trochę "kwadratowe" sterowanie. Żeby rozpracować grę, trzeba nad nią trochę posiedzieć.

Jak wygląda Roblox? Niestety dosyć schematycznie, widać też dużą inspirację klockami Lego. Może to razić graczy nieprzyzwyczajonych do kanciastych widoków znanych nam z Minecraft, jednak dla fanów sandboxów jest to już norma. Podobnie rzecz ma się ze schematycznymi dźwiękami.

Rozgrywka

Trudno jednoznacznie ocenić czy w Roblox gra się przyjemnie czy nie. Zależy to przecież od tego co chcemy w robloxowym świecie robić i jaką grę sami wybierzemy. Wśród stworzonych przez graczy Roblox światów każdy znajdzie coś dla siebie - mapy fantasy, science fiction czy miejsca stworzone do wyścigów samochodowych. Ta wolność jest właśnie tym, co społeczność fanów gry lubi chyba najbardziej. Ogrom i różnorodność wszechświatów sprawia, że gra staje się tylko narzędziem, a to jak je wykorzystamy zależy przecież tylko do gracza!

Jak obsługiwać Roblox

Po pobraniu i zainstalowaniu gry możemy nią zarządzać poprzez okno przeglądarki Roblox. Tam trzeba stworzyć własnego bohatera, wybrać sobie grę lub rozpocząć tworzenie własnego świata. Spora część opcji jest darmowa, ale jeśli chcemy zabawić się na całego - niezbędne będzie wykupienie pewnych funkcji.

Podsumowanie

Roblox to gratka dla osób, które uwielbiają tworzyć nowe światy i nie odstrasza ich kwadratowa (dosłownie i w przenośni) grafika. Jeśli lubisz więc wolność w kreacji światów to chociaż wypróbuj Roblox. Nie zawiedziesz się!

ROBLOX Mobile

Download

ROBLOX Mobile 2.207.62260

Opinie użytkowników o ROBLOX Mobile

Sponsorowany×