Portal 2

Portal 2

Doskonałe połączenie strzelanki i gry logicznej na Mac

Zalety

  • Ciekawy klimat
  • Doskonała fabuła
  • Interesujące łamigłówki
  • Ciekawy tryb multiplayer

Wady

  • Może się wydać zbyt krótka

Doskonały
9

Portal 2 to druga część popularnej gry łączącej akcję z efektownymi łamigłówkami. Jej akcja dzieję się wiele lat po pierwszej części i gra wprowadza wiele nowości.

Główna bohaterka Chell budzi się w pokoju hotelowym i już po chwili okazuje się, że w dalszej przygodzie będzie jej towarzyszył mały robot Wheatley. Chce on wydostać się z laboratorium w którym oboje się znajdują, ale nie posiadając kończyn potrzebuje pomocy Chell.

Bohaterowie na swojej drodze napotkają wiele zagadek i zadań przygotowanych przez zbuntowaną sztuczną inteligencję GLaDOS, znaną z pierwszej części serii. Aby je rozwiązać należy nauczyć umiejętnie posługiwać się portalem transportującym przedmioty z jednego miejsca w drugie.

Grze Portal 2 można zarzucić wszystko, tylko nie to, ze jej autorom zabrakło pomysłowości. Fabuła jest spójna, sama historia niezwykle ciekawa, a dobra grafika uzupełnia całość. Portal 2 to ciekawa odskocznia od bezmyślnych strzelanek.

W Portal 2 dostępne są dwa tryby rozgrywki. Możemy grać w pojedynkę, lub w trybie kooperacji z innymi graczami online. Obydwie opcje są bardzo dobrze skonstruowane. Pierwsza część gry Portal była uznana za zbyt krótką. Pomimo, że Portal 2 jest kilkakrotnie dłuższy od poprzednika, to nadal niektórzy mogą czuć się zawiedzeni długością rozgrywki.

Portal 2 to doskonała gra z bardzo ciekawą fabułą
. Warto w nią zagrać i spróbować swoich sił w tym oryginalnym połączeniu FPS z grą logiczną.

Opinie użytkowników o Portal 2

Sponsorowany×