Opera Browser

Opera Browser 54.0.2952.60

Szybka, innowacyjna, bezpłatna przeglądarka

Opera jest szybką, bogatą w funkcje oraz innowacyjną przeglądarką. Choć pod względem liczby użytkowników plasuje się daleko w tyle za przeglądarkami takimi jak Google Chrome, Mozilla Firefox, czy Internet Explorer, to zupełnie nie ma powodu do kompleksów. Program zawsze oferuje swoim użytkownikom najnowocześniejsze rozwiązania i technologie.

Zobacz pełny opis

Zalety

 • Kompletny, przejrzysty design, który oferuję świetną ergonomię
 • Produkt innowacyjny, oferujący najnowsze technologie
 • Funkcje “Szybki dostęp”, “Odkrywaj”
 • Opcje synchronizacji

Wady

 • Niewielka, w porównaniu do konkurencji, baza rozszerzeń

Niezbędny
10

Opera jest szybką, bogatą w funkcje oraz innowacyjną przeglądarką. Choć pod względem liczby użytkowników plasuje się daleko w tyle za przeglądarkami takimi jak Google Chrome, Mozilla Firefox, czy Internet Explorer, to zupełnie nie ma powodu do kompleksów. Program zawsze oferuje swoim użytkownikom najnowocześniejsze rozwiązania i technologie.

Łatwe surfowanie

Przeglądarka internetowa Opera oferuje wszystkie potrzebne do komfortowej obsługi funkcje. “Szybki dostęp do stron” i “Notatnik”, które zobaczymy zaraz po uruchomieniu przeglądarki, pomagają użytkownikowi łatwo przejść do jego ulubionych stron. W programie znaleźć także można opcję Odkrywaj, czyli podręczny agregator wiadomości i artykułów. Wyświetla on treści o ustalonej tematyce, można oczywiście wybrać też język, w którym będą one nam podawane.

Opera zawiera menadżer pobranych plików, historię przeglądania oraz tryb prywatny, pozwalający na przeglądanie Internetu bez zostawiania śladu w samej przeglądarce. Pozwala także na instalowanie rozszerzeń, które pomogą dostosować program do wymogów konkretnego użytkownika. Niestety ich ilość jest wyraźnie mniejsza niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Jednak bez trudu da się znaleźć popularne wtyczki, jak Adblock Plus, Feedly, Pinterest, czy Evernote Clearly.

Pasek adresu zaskakuje poziomem dopracowania. Dość wspomnieć, że pozwala na jednoczesne wykorzystanie kilku silników wyszukiwania, a podpowiedzi pojawiają się już w czasie wpisywania frazy.

Ładny wygląd i wysoka wydajność

Opera postarała się aby ich flagowy produkt wyróżniał się swoją praktycznością, ale i prostotą obsługi. Znajdziemy tu schemat podobny do przyjętych przez inne przeglądarki, dzięki czemu program wydaje się przejrzysty nawet nowym użytkownikom. Wzorowa jest również ergonomia, a interfejs jest komfortowy w użytkowaniu. Szukane opcje są tam, gdzie być powinny, a szybki dostęp do ulubionych stron został dobrze przemyślany.

Dzięki użyciu silnika renderującego WebKit Opera doskonale radzi sobie z najnowszymi standardami sieciowymi. Nowy mechanizm zastąpił autorskie rozwiązanie Opery, czyli leciwy silnik Presto. Skorzystanie z rozwiązania wykorzystywanego przez Google pozytywnie odbiło się na szybkości działania programu, a także pozwala mieć nadzieję na wiele usprawnień i ulepszeń w przyszłości.

Opera ma specjalnie dedykowany tryb dla komputerów działających na wolnych połączeniach internetowych. Funkcja Off-road (dawniej Turbo) kompresuje strony internetowe tak aby ich czas wczytywania był mniejszy.

Przeglądarka ze ścisłej czołówki

Opera posiada wszystkie cechy porządnej przeglądarki. Jest rozwiązaniem kompletnym, ma ładny interfejs, a autorzy często wprowadzają do niej jakieś nowe akcenty i dbają aby oferowała użytkownikom jak najlepsze wrażenia z korzystania. Jeśli szukasz alternatywy dla Chrome’a, Firefoksa, czy Internet Explorera, to zdecydowanie warto wypróbować Operę.

Technologia aura - pozwala na płynniejsze skalowanie efektów graficznych, a tym samym zapewnia wydajniejszą pracę aplikacji Możliwość wyświetlania pełnego adresu URL Chromium zaktualizowany do wersji 34.0.1847.132 Download installer pozwala pobrać nowsza wersję opery w szybszy sposób

Zmiany

 • Technologia aura - pozwala na płynniejsze skalowanie efektów graficznych, a tym samym zapewnia wydajniejszą pracę aplikacji Możliwość wyświetlania pełnego adresu URL Chromium zaktualizowany do wersji 34.0.1847.132 Download installer pozwala pobrać nowsza wersję opery w szybszy sposób

Opera to szybka, darmowa i łatwa w użyciu przeglądarka internetowa

Opera została stworzona z myślą o zwiększeniu prędkości korzystania z internetu. Lekka, choć pełna przydatnych i praktycznych funkcji przeglądarka pomoże Ci czerpać jeszcze większą przyjemność z surfowania po internecie. Dzięki niej możesz również łatwo uzyskać dostęp do otwartych i zapisanych zakładek na wszystkich swoich urządzeniach: laptopie, telefonie czy tablecie. Opera posiada także darmowy, wbudowany i nielimitowany VPN bez logów aktywności, aby chronić Twoją prywatność i bezpieczeństwo w internecie. Oferuje także wszystko, czego tylko potrzebujesz, aby robić jeszcze więcej rzeczy online. A za sprawą ponad 1 700 dostępnych rozszerzeń możesz łączyć i dobierać dodatkowe funkcje, dzięki czemu spersonalizujesz przeglądarkę w sposób dostosowany do Twoich potrzeb.

Najważniejsze funkcje:

Zintegrowane komunikatory społecznościowe: Opera posiada widoczne na pasku bocznym zintegrowane komunikatory społecznościowe, dzięki którym z łatwością możesz rozmawiać ze znajomymi bez potrzeby sięgania po telefon lub przełączania zakładek. Trzy dostępne w ramach tej funkcji komunikatory społecznościowe to Facebook Messenger, WhatsApp oraz Telegram. Za każdym razem, kiedy otrzymasz wiadomość, powiadomienie zostanie wyświetlone bezpośrednio w przeglądarce.

Oszczędzanie baterii: po odłączeniu przewodu zasilającego laptopa u góry po prawej stronie pojawi się ikona trybu oszczędzania baterii, którego włączenie wydłuży czas życia baterii aż do godziny.

Blokada reklam: Opera jest pierwszą z topowych przeglądarek, która posiada wbudowaną blokadę reklam, dlatego też instalacja odpowiednich dodatków nie jest wymagana. Blokada jest wbudowana bezpośrednio w przeglądarkę, dzięki czemu strony szybciej się ładują, a Ty możesz skupić się na interesujących Cię treściach. Funkcja ta znajduje się obok paska wyszukiwania i paska adresu, aby móc z łatwością ją włączać i wyłączać w razie potrzeby. 

Osobiste kanały informacyjne: uzyskuj dostęp do wybranych przez siebie kanałów informacyjnych bezpośrednio ze strony startowej Opery. Możesz czytać najpopularniejsze informacje prasowe w 50 różnych językach, aby być na bieżąco z wydarzeniami na świecie; możesz również wybrać preferowany język oraz ulubione źródła wiadomości spośród wielu kategorii, aby dostosować stronę startową do własnych potrzeb.  

Otwieranie filmików w okienku: nasza przeglądarka jest genialnym, wielozadaniowym dziełem. Dlaczego zatem nie oglądać ulubionego filmu na YouTube lub Netflixie, jednocześnie przeglądając strony internetowe lub pracując w innym programie? Funkcja otwierania filmików w okienku tworzy na ekranie ramę filmiku, której rozmiar możesz dostosować oraz która wyświetla się nad innymi programami, dzięki czemu możesz na bieżąco monitorować ulubione treści.

Darmowy i nielimitowany VPN bez logów aktywności: Opera jest pierwszą z topowych przeglądarek, która posiada wbudowany, nielimitowany i darmowy VPN. Po jego włączeniu przeglądarka zastępuje faktyczny adres IP wirtualnym adresem IP, dzięki czemu trudniej będzie różnym stronom ustalić lokalizację użytkownika oraz zidentyfikować jego komputer. W trakcie korzystania z publicznych sieci Wi-Fi dostępnych na przykład na lotniskach, w kawiarniach i miejscach organizacji imprez możesz chronić swoją aktywność w sieci przed jej śledzeniem przez innych użytkowników.

Prywatne przeglądanie: korzystaj z prywatnej zakładki, aby przeglądać internet w trybie incognito, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów na urządzeniu.

Jasne i ciemne motywy: „zgaś światło” i nadaj swojej przeglądarce całkowicie nowy wygląd dzięki ciemnemu motywowi.

Elegancki, nowoczesny wygląd: nowy, przejrzysty wygląd przeglądarki ułatwia wyszukiwanie potrzebnych treści oraz usprawnia wszelkie działania w internecie.

Opera Browser

Download

Opera Browser 54.0.2952.60

Opinie użytkowników o Opera Browser

 • Andrzej Jajko

  według Andrzej Jajko

  Fajna ale ostatnie wersje opery źle współpracują z wtyczką flash player.
  Fajna przeglądarka ale się ciągle wiesz...   Więcej

 • według Anonymous

  SUPER.
  jest super nie muli stron moim zdaniem lepsza od chroma i mozili
  Pros: SZPKOŚĆ PROSTOTA.   Więcej

 • Andrzej Jajko

  według Andrzej Jajko

  Super przeglądarka dla tych co mają wolny internet .
  Najszybciej pobiera strony na wolnym necie. Dzięki temu maj...   Więcej

 • Andrzej Jajko

  według Andrzej Jajko

  Super przegladarka dla wolnego internetu ale na szybkim też super działa.
  Super przeglądarka szczególnie dla wol...   Więcej

 • według Anonymous

  ok dobrze.
  ok fajnie dobrz wszystko ok pl sk ert67890987654323456789i87654e3wer
  Pros: wsztko.   Więcej

 • według Anonymous

  Daję należne 8!.
  Nawet fajna przeglądarka, sam jej używam i uważam że jest fajna :-) Mimo to zobaczyłem że pobie...   Więcej

Sponsorowany×