Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive

Darmowy dysk sieciowy od Microsoftu online

Zalety

  • Aż 7GB wolnego miejsca za darmo
  • Synchronizacja z Makami, PC i urządzeniami mobilnymi
  • Możliwość tworzenia plików DOC, PPT, XLS
  • Zdalny dostęp do komputera z uruchomionym SkyDrivem

Wady

  • Nie znaleziono

Doskonały
9

Microsoft OneDrive to darmowy serwis online, do którego możemy wgrywać nasze pliki - zdjęcia, dokumenty, wideo i nie tylko. Za darmo dostajemy 7GB wolnego miejsca. Pliki możemy synchronizować z folderem na naszym komputerze Windows PC lub Mac.

Microsoft OneDrive to bezpośredni konkurent popularnego serwisu Dropbox. OneDrive daje od razu, na start 7GB darmowej przestrzeni, zamiast 2GB, które oferuje Dropbox. Niestety Microsoft wycofał się z hojnej oferty 25GB, które jeszcze do niedawna oferował. Oczywiście jeśli potrzebujemy więcej miejsca, możemy dodatkową przestrzeń dyskową dokupić za drobną opłatą.

Do czego przyda się Microsoft OneDrive?
- Jako miejsce, gdzie można trzymać kopię zapasową ważnych zdjęć, plików lub dokumentów.
- Jako internetowy pendrive - wrzucamy tam pliki, które są synchronizowane i dostępne z każdego komputera i smartfonu podłączonego do Internetu.
- Jeśli działa aplikacja desktopowa na PC lub Mac, to z poziomu przeglądarki internetowej możemy zalogować się na nasz komputer i przeglądać pliki, które nie są w folderze OneDrive na dysku.

Ogromną zaletą OneDrive jest jego synchronizacja z wersją online, ponieważ w tejże wersji mamy dostęp do darmowego pakietu Windows Live Office. Dzięki temu nawet bez posiadania MS Office możemy tworzyć dokumenty Worda, Power Pointa i Excela prosto z przeglądarki internetowej. Będą one zapisane do naszego folderu OneDrive.

Microsoft OneDrive

Wypróbuj

Microsoft OneDrive

Opinie użytkowników o Microsoft OneDrive

Sponsorowany×