iOS 10

iOS 10

Wszystko, co kiedykolwiek kochałeś w Apple, jeszcze lepsze

iOS10 to najnowszy system operacyjny rewolucyjnej serii systemów operacyjnych Apple dla urządzeń mobilnych, rozciągający się aż do 2012 roku.

Ta iteracja ulepsza interfejs zarówno pod względem stylu i czytelności, dodaje nowe funkcje, jak i wprowadza pewne zmiany, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dziwne, ale ostatecznie przyniesie to korzyści użytkownikom na dłuższą metę.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Dodaje wiele nowych funkcji
  • Szybki i elegancki
  • Znajomy wystarczająco, aby łatwo go używać
  • Idealne dla programistów aplikacji

Wady

  • Nie jest kompatybilny ze starszymi urządzeniami

iOS10 to najnowszy system operacyjny rewolucyjnej serii systemów operacyjnych Apple dla urządzeń mobilnych, rozciągający się aż do 2012 roku.

Ta iteracja ulepsza interfejs zarówno pod względem stylu i czytelności, dodaje nowe funkcje, jak i wprowadza pewne zmiany, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dziwne, ale ostatecznie przyniesie to korzyści użytkownikom na dłuższą metę.

Im więcej rzeczy się zmieni ...

Gdy po raz pierwszy powracający użytkownik uruchomi system iOS10, prawdopodobnie będą zaskoczeni. "Odblokuj, aby odblokować" to teraz "Naciśnij, by odblokować" - ruch, który idzie w parze z rosnącym zamiłowaniem Apple'a do bezpieczeństwa opartego na dotknięciu, i który pasuje do innych wysiłków modernizacyjnych, które znajdziesz w iOS10.

Na przykład krawędzie przedmiotów są zaokrąglone, bardziej jak bąbelki niż bloki, więc mimo że zawierają te same informacje, często łatwiej jest odczytać dużą ilość informacji, tracąc mniej miejsca na ekranie. Powiadomienia są takie same jak zawsze, z wyjątkiem dodania "szczegółowych powiadomień" - zdjęć i filmów, które dostarczają więcej informacji. Wiele z tych pomysłów nie jest niespotykanych, ale są nowością w systemie iOS i mile widzianymi usprawnieniami.

Warto zauważyć, że iOS10 jest kompatybilny z prawie każdym urządzeniem Apple iPhone lub iPad wydanym po 2012 roku . IPhone 4S i iPad 2 są jednak niekompatybilne, podobnie jak iPad mini i touch. Większość urządzeń, z których nie można korzystać w wersji 10, opiera się na starszej architekturze procesora "A5X". Oznacza to, że ostatecznie programiści mogą tworzyć jeszcze lepsze aplikacje korzystające z nowoczesnego sprzętu Apple.

Innymi słowy, jest to ten sam system iOS co wcześniej, ale znacznie poprawiony. Zmiany wprowadzone przez Apple są skromne, ale prawdopodobnie konieczne.

Coś nowego

Jeden obszar, w którym Apple zawsze był doskonały w swoim interfejsie użytkownika. Dzięki możliwości samodzielnego korzystania z własnych aplikacji i ich aktualizacji poprzez podstawowe zmiany w systemie iOS, Apple zapewnia spójne, gwarantujące wysoką jakość obsługi. I tym razem tak samo jest prawdą.

Weźmy powyższe bąbelki jako przykład. Te same zaokrąglone krawędzie, które widzisz w interfejsie, są częścią Wiadomości. Możesz wysyłać wiadomości w różnych stylach dymków. Możesz wysyłać ukryte obrazy lub wiadomości, które możesz odsłonić jednym ruchem. Te funkcje wydają się niewielkie, ale są starannie przygotowane w ramach aktualizacji do większej "mega-aplikacji" - do samego iOS.

Wprowadzono inne ogromne ulepszenia. Mapy teraz przyjmują rezerwacje i poza tym zauważono znaczącą zmianę wyglądu. Siri jest kompatybilny z innymi aplikacjami. Wystarczy powiedzieć, że 10 przynosi wiele pożądanych zmian.

Najpierw doświadczenie użytkownika i wszystko inne na drugim miejscu

Jeśli ten nagłówek brzmi jak negatywny sposób na zakończenie tej recenzji, zapewnij go, że tak nie jest. Równie trafne byłoby powiedzenie, że dzięki doświadczeniu UESR iOS10 wszystko inne zapadło naturalnie.

Firma Apple nie odkryła na nowo koła, ponieważ jest to ten sam interfejs, którego wcześniej używał właściciel iPhone'a lub iPada, który jest trochę szybszy , tylko trochę płynniejszy i posiada kilka doskonałych nowych funkcji . Jest to dobre uaktualnienie dla każdego, kto ma urządzenie, które może go uruchomić.

Opinie użytkowników o iOS 10

Sponsorowany×