IObit Malware Fighter

IObit Malware Fighter 6.2.0.4770

IObit Malware Fighter

Zalety

  • Ochrona w czasie rzeczywistym
  • Możliwość wysyłania podejrzanych plików na serwer IObit
  • Ładny design

Wady

  • Zbyt duża wrażliwość
  • Brak możliwości aktualizacji bazy danych wirusów

Dobry
7

 

 

 

 

 

 

 

IObit Malware Fighter to darmowy program, który służy do ochrony naszego peceta przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem. Posiada bardzo ładny i nowoczesny interfejs, zaprojektowany w sposób, który nie nastręcza trudności z obsługą. IObit Malware Fighter doskonale nadaje się do stałej ochrony komputera.

Najważniejszą funkcją IObit Malware Fighter jest skanowanie plików w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że program sprawdza wszystkie pliki, które używane są przez nas lub system. Począwszy od startu komputera, poprzez korzystanie z przeglądarki na włączanych plikach skończywszy, IObit Malware Fighter kontroluje nasze bezpieczeństwo. Chroni nasz komputer przed wirusami, spyware, trojanami, keyloggerami i robakami. Nie posiada natomiast ochrony typu firewall.

Oprócz tego, IObit Malware Fighter oferuje oczywiście standardowe skanowanie dysku twardego w trzech opcjach: szybkiej, pełnej i wybranej przez użytkownika. Po skończonym procesie wyszukiwania zagrożeń, program wyświetli nam raport z ewentualną listą podejrzanych aplikacji. W przypadku odnalezienia szkodliwego pliku, IObit Malware Fighter przenosi go do kwarantanny. Można go tam definitywnie usunąć, lub w przypadku pomyłki, przywrócić do właściwego mu folderu. Bardzo ciekawą opcją jest wysyłanie poszczególnych plików do skanowania w chmurze programu IObit Malware Fighter. Po wgraniu "podejrzanego" na serwer, zostanie tam przeskanowany i ewentualnie naprawiony.

IObit Malware Fighter jest łatwy do obsługi i posiada bardzo estetyczny interfejs. Wszystkie najważniejsze opcje są doskonale widoczne z głównego okna programu. Wyniki skanowania wydają się być jednak nieco przesadzone - skaner jest chyba nieco zbyt wrażliwy. Lepiej jednak dmuchać na zimne, niż pozwolić sobie na zaniedbanie. Szczególnie w kwestii bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

 

 

IObit Malware Fighter

Download

IObit Malware Fighter 6.2.0.4770

Opinie użytkowników o IObit Malware Fighter

Sponsorowany×