Messenger

Messenger (Facebook Messenger)

Oficjalna aplikacja czatu Facebooka dla urządzeń z Windows Phone'em

Messenger dla Windows Phone to prosty i szybki sposób na wysyłanie wiadomości i rozpoczęcie rozmowy z daną osobą lub całą grupą znajomych.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Bardzo prosta opcja do czatowania
  • Możliwość rozmów grupowych
  • Pozwala dzielić się zdjęciami
  • Posiada opcję wysyłania emotikonek i naklejek
  • Powiadomienia na zewnątrz aplikacji
  • Opcja wysłania notatki głosowej

Wady

  • Brak rozmów głosowych

Bardzo dobry
8

Messenger dla Windows Phone to prosty i szybki sposób na wysyłanie wiadomości i rozpoczęcie rozmowy z daną osobą lub całą grupą znajomych.

Przejście z wiadomości do czatu

Teraz, kiedy Facebook zdecydował się rozdzielić Messengera od głównej aplikacji serwisu, jeszcze większy nacisk położono na płynność i dobre wykonanie nowej aplikacji. Wykorzystano tu podobne cechy jak w głównej aplikacji dla systemów iOS i Android.

Dobrą wiadomością jest to, iż aplikacja na Windows Phone pozwoli ci na łatwe czatowanie zarówno z pojedynczymi użytkownikami Facebooka, jak i z grupą znajomych. Dodatkowo możesz się zalogować poprzez swój adres e-mail bądź numer telefonu, co pozwoli na automatyczne dodanie wszystkich twoich kontaktów do Messengera. Znajdą się tam nawet ci, którzy nie posiadają Facebooka, jednak jeśli mają twój numer telefonu, będą ci mogli wysłać dowolną wiadomość za pomocą tej aplikacji. Facebook Messenger wychodzi zatem poza standardy jakiejkolwiek innej aplikacji umożliwiającej czatowanie.

Messengera możesz używać zarówno do tradycyjnej rozmowy tekstowej, jak i do odbierania czy wysyłania zdjęć, a nawet lokalizacji. W takiej wiadomości dodasz też emotikony oraz specjalne naklejki, których bazę możesz rozszerzyć poprzez zakupy w aplikacji. Możesz również dowolnie nazwać rozmowę grupową, dodając do niej zdjęcie, które pomoże ci w lepszej organizacji czatów.

Podobnie jak w wersjach aplikacji na Androida i iOS, możesz przesłać notatkę głosową. Jednak pamiętaj, że nie umożliwia ona jeszcze normalnych rozmów głosowych.

Elegancki i przejrzysty

Messenger wygląda przejrzyście i świeżo, a działa przy tym bardzo szybko i bez zakłóceń. Jest on również bardzo dobrze zintegrowany z interfejsem systemu Windows Phone. Aplikacja umożliwia wyświetlanie powiadomień, które można dowolnie włączyć lub wyłączyć (na jedną godzinę lub do godziny 8 rano). Kiedy przyjdą nowe wiadomości, pojawią się one na górze ekranu bez względu na to, co aktualnie robisz na telefonie. Dzięki interaktywnym kafelkom systemu, możesz też zobaczyć, ile posiadasz nieprzeczytanych wiadomości, a przy największym rozmiarze kafelka ujrzysz nawet część wiadomości (ale bez zdjęć).

Jeśli chodzi o nawigację wewnątrz aplikacji, to jest ona bardzo prosta. Możesz przełączać się pomiędzy ostatnimi wiadomościami, wiadomościami grupowymi, oraz kontaktami i listą aktywnych użytkowników.

Wysyłanie wiadomości tak powinno wyglądać

Dzięki odświeżonemu wyglądowi i włożonej dużej pracy Microsoftu, Messenger pozostaje najszybszą drogą, aby porozmawiać ze znajomymi z Facebooka na urządzeniach z systemem Windows Phone. Poza tym to naprawdę dobra aplikacja do czatowania z przyjaciółmi.

Teraz możesz przekazać komuś wiadomość lub zdjęcie, nawet jeśli nie jest on w grupie twoich znajomych. Samo wysyłanie wiadomości odbywa się przy użyciu przycisku Enter, co nie wymaga używania głównego przycisku wysyłania w aplikacji.

Zmiany

  • Teraz możesz przekazać komuś wiadomość lub zdjęcie, nawet jeśli nie jest on w grupie twoich znajomych. Samo wysyłanie wiadomości odbywa się przy użyciu przycisku Enter, co nie wymaga używania głównego przycisku wysyłania w aplikacji.

Messenger

Download

Messenger (Facebook Messenger)

Opinie użytkowników o Messenger

Sponsorowany×